Časté otázky a odpovědi (FAQ)

Časté otázky a odpovědi k SW KROS a CS ÚRS

Dotazy k programu KROS 4:

Jakým způsobem probíhá aktivace programu KROS? 

Po vyřízení objednávky a platby obdržíte instalační odkaz ke stažení aktuální verze programu KROS 4. Po instalaci zadáte aktivační klíč, který obdržíte spolu s odkazem. Po spuštění se v programu přihlaste účtem do BIM platformy. 

Jak získám účet na BIM platformě?

Bezplatnou registrací účtu na www.bimplatforma.cz. Stačí vyplnit uživatelský mail (doporučujeme firemní) a heslo. Identita BIM platformy je poté využita i v programu KROS 4, do kterého se přihlásíte stejným účtem a získáte tak přístup k online aplikacím napojených na program KROS 4 (např. Průběh výstavby, Online sdílení a archivace rozpočtu apod.).

Vypršela mi platnost demoverze na vyzkoušení, jaké mám další možnosti?

Jestliže se zobrazí informační okno „Platnost DEMO verze vypršela“ patrně Vám po 30 dnech od instalace vypršela doba platnosti pro používání zkušební verze. Demoverzi není možné opakovaně instalovat a zkoušet. Zakázky, které jste vytvořili v demoverzi, však mohou být převedeny do ostré verze.

Pro objednání programu klikněte zde, v případě, že máte doplňující dotazy, oslovte naše obchodní oddělení.

Jak kontaktovat uživatelskou podporu?

Pro rychlé dotazy k ovládání SW, vysvětlení funkcí apod. využijte mail helpdesk@urs.cz. Pro složitější problémy zavolejte na 378 121 378. Vždy si připravte IČ firmy nebo licenční číslo. Pracovní doba helpdesku je od 8:00 do 16:00. Pro více informací o technické podpoře klikněte zde.

Existuje síťová varianta programu KROS?

SW KROS 4 umožňuje různé varianty síťového nasazení – buď přes centrální síťové SQL řešení dat (max. pro 5 uživatelů) nebo přes kombinaci Terminálových a SQL serverů určeném i pro stovky uživatelů. Více informací o síťovém řešení.

Obecné dotazy

Lze někde zakoupit tištěné katalogy Cenové soustavy ÚRS?

Tištěné katalogy byly naposledy vydány v roce 2018. Byly nahrazeny online prohlížečem Cenové soustavy ÚRS online, který je k dispozici zde. Oproti tištěným katalogům mají výhodu v častější aktualizaci cenových hladin (2x ročně), historii cen přímo na položkách i rychlejšímu vyhledávání položek. Prohlížeč můžete navíc využít kdekoliv, třeba i na stavbě, ať už přes mobil nebo tablet.

Potřebuji ujasnit přesné znění a použití konkrétní položky, kde mohu najít všechny informace?

K tomuto účelu slouží web podminky.urs.cz. Po zadání kódu položky nebo vyhledáním souboru cen máte na jednom místě k dispozici kompletní metodiku použití, způsob měření a další doplňující informace a přílohy. V případě, že potřebujete zjistit další náležitosti, můžete využít Cenové poradenství (tel. 702 151 123, mail: cen.info@urs.cz).

Kde se dozvím zajímavé informace o Cenové soustavě ÚRS či praktické ukázky rozpočtování?

Zkuste navštívit Blog o Cenové soustavě ÚRS, ve kterém se můžete dočíst vše o změnových indexech materiálů, zajímavé novinky k položkám, ale i praktické příklady rozpočtování vybraných souborů nebo procesů.

Kontaktujte nás